fotograf Fotomaslo - výzva zachraňme národní parky, Praha - Malostranské náměstí

Měl jsem tu možnost podpořit dobrou věc a zúčastnit se setkání na podporu národních parků „Výzva zachraňme národní parky“ v Praze na Malostranském náměstí.

Jsem rád, že se najdou lidé, kteří nemyslí pouze na sebe a svůj zisk. Na Malostranském náměstí se sešlo hodně lidí i přes nepříznivé počasí. Během celé akce jsem se pokusil nafotit reportáž. Velice zajímavě a věcně povídal o tématu Pavel Kindlmann. Také mě překvapil Petr Vacek, který lidsky a přitom značně fundovaně dodal několik detailů k ochraně a problémovému návrhu. Cestou na metro jsem si ještě prošel takové ty klasické „masňárny“. Možná to čeká i národní parky. Největší šok jsem zažil doma. Zjistil jsem, že prezident Zeman podporuje ziskuchtivý senátní návrh a přijel škemrat do poslanecké sněmovny. To je fakt…

 

můj dopis poslancům – výzva zachraňme národní parky

 

Dobrý den paní poslankyně/pane poslanče,

přeji si zachovat divokou a nedotčenou přírodu, jakou jsem viděl na Novém Zélandu nebo v Kanadě. Jsme sice malá země, ale o to více přírodních zajímavostí a krás máme pohromadě na našem malém území Čech, Moravy a Slezska. Přírodní rezervace nebo chráněné krajinné oblasti jsou fajn, ale i v nich mnohdy dostává zábava a finanční zisk přednost. Dokážu akceptovat zničenou přírodu a změněnou krajinu okolo Náchoda, kde má vyrůst obchvat. Vždy jde především o rozumnou domluvu a najití nejlepšího kompromisu. Přírodu mám rád. Chodím do ní relaxovat. Jezdím fotografovat na různá přírodně i historicky zajímavá místa. Sportuju v přírodě během celého roku. Utíkám si vydechnout a odpočinout od lidí. Sbírám odpadky na turistických cestách i mimo stezky ve skalách. Dokonce i seberu kelímek ve městě – prostě tady žiju a chci aby tu bylo hezky. Národní park je pro mě něco čistého, krásného a nedotknutelného. Byl bych moc rád, kdyby to tak zůstalo.

Prosím, zamítněte senátní návrh zákona o ochraně přírody a podpořte novelu v té podobě, kterou jste již dříve schválili. Krkonoše mám rád a chci prozkoumat místa, která ještě neznám. Také se chystám poznávat další kouty naší republiky včetně ostatních národních parků. Opravdu nejsem zvědav na „stezku v oblacích“, mega hotel uprostřed divočiny a jiné monstrózní stavby, kterých máme v městech spousty.

Děkuji za Váš čas a přeji pěkný den

Martin Máslo
NÁCHOD

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *