Warning: session_start(): open(/data/web/virtuals/129031/virtual/session/sess_7bcc6d6609721e846e139184b7af2c4c, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /data/web/virtuals/129031/virtual/www/domains/fotomaslo.cz/wp-content/plugins/visual-portfolio/classes/class-get-portfolio.php on line 25

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /data/web/virtuals/129031/virtual/www/domains/fotomaslo.cz/wp-content/plugins/visual-portfolio/classes/class-get-portfolio.php:25) in /data/web/virtuals/129031/virtual/www/domains/fotomaslo.cz/wp-content/plugins/visual-portfolio/classes/class-get-portfolio.php on line 25
Drsné podmínky pro fotografování v ateliéru pro Českou Miss 2017 s Lucií - FotoMaslo - fotograf
fotograf Fotomáslo - focení v ateliéru s Česká Miss Trutnov

Máte tady další zástupkyni východočeské krásy. Semifinalistka České Miss 2017 Lucka přijela z Trutnova do Prahy na fotografování v ateliéru. No, neměli jsme jednoduché podmínky.

Trošek náhodou a oklikou se mi podařilo domluvit fotografování s Lucií – semifinalistkou České Miss  2017. Přestože je Lucka z Trutnova, přijela do holešovického na fotografování v ateliéru. Hezky nám to vyšlo. Odpoledne se měla zúčastnit školení s Eliškou Bučkovou. Je devět ráno a my začínáme.

focení v ateliéru - fotograf portrétů a svateb FotomasloProbrali jsme kufr se všemi doplňky a oblečením. Vybráno bylo celkem rychle. Lucka s mamkou ladí poslední úpravy vizáže. Já běhám po druhé místnosti, vybírám techniku a snažím se jí zkompletovat do funkčního stavu. Fukary foukají jako o život. Přeci jen je tu pěkná zima. Pomalu začínáme fotografovat.

focení v ateliéru - fotograf portrétů a svateb Fotomaslo

Opravdu jen pomalu. Vypadl proud. Znovu vypadl proud. Pan údržbář se na nás přišel podívat a zjistit kolik milionů fukarů jsme zapojili. Ukázal jsem mu, že máme zapojený jeden velký softbox do prodlužky vedoucí z chodby, doplňkové světlo je napojeno z vedlejší místnosti, zadní obrysové světlo připojené na zásuvku z druhého rohu místnosti. No a fukárky? Tak ty miliony fukarů jsme museli zredukovat na jeden prašivý kousek. A jedééém.

focení v ateliéru - fotograf portrétů a svateb FotomasloBlik. Zase vypadly pojistky. Začíná být opět zima. Občas se peru s technikou, ale zima a mnohokrát vyskočené pojistky tvoří vyloženě polní podmínky. Nevadí. Prostě to dáme. Měníme pozadí. Měníme oblečení. Měníme světla. Měníme dokonce i rekvizity. Obyčejná bílá kostka se stala vcelku zajímavým objektem při fotografování v ateliéru.

focení v ateliéru - fotograf portrétů a svateb FotomasloA jak jsme tak měnili, tak už došlo oblečení. Teda oblečení měla Lucka plno. Mnoho pěkných kousků jenže černých. Černá jí sluší. Ale černé vlasy by dost zanikly. Stejně tak detaily na postavě a oblečení. Nedalo se nic dělat. Svlékli jsme mamku. Abych byl přesnější, svlékli jsme z mamky pěkný světlý svetřík. Ten skvěle ladil s kůží, pozadím a hezky doplňoval výrazné tmavé vlasy a kalhoty modelky Lucky.

focení v ateliéru - fotograf portrétů a svateb Fotomaslo

Během fotografování jsme hezky pokecali. Já se ptal, jaké má Lucka dojmy ze soutěže a co plánuje. Také jsem mohl porovnat zážitky s ostatními misskama, které jsem měl tu čest fotografovat. Společně jsme vymysleli několik fajnových póz. A několik fotek je opravdu špičkových. Mrkněte na fotografie a posuďte sami, jak se nám podařilo vyfotit typické ateliérové snímky.

focení v ateliéru - fotograf portrétů a svateb Fotomaslo

A jestli se Vám líbí pouze jedna fotka, tak byste stejně měli dát Lucii svůj hlas v České Miss 2017. Lucka je šikovná, snaží se pořádně připravit na soutěž a prostě je fajn holka. Já teda myslím, že ten hlas za to stojí.

 

 

Leave a comment


Warning: Unknown: open(/data/web/virtuals/129031/virtual/session/sess_7bcc6d6609721e846e139184b7af2c4c, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/data/web/virtuals/129031/virtual/session) in Unknown on line 0