Warning: session_start(): open(/data/web/virtuals/129031/virtual/session/sess_480dc781a9b973470f4271e9bdfb8a4e, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /data/web/virtuals/129031/virtual/www/domains/fotomaslo.cz/wp-content/plugins/visual-portfolio/classes/class-get-portfolio.php on line 25

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /data/web/virtuals/129031/virtual/www/domains/fotomaslo.cz/wp-content/plugins/visual-portfolio/classes/class-get-portfolio.php:25) in /data/web/virtuals/129031/virtual/www/domains/fotomaslo.cz/wp-content/plugins/visual-portfolio/classes/class-get-portfolio.php on line 25
Focení portrétů na univerzitě UBC ve Vancouveru - FotoMaslo - fotograf
focení portrétu UBC Vancouver

Během návštěvy Kanady jsem měl možnost podívat se do kampusu vysoké školy ve Vancouveru, kde jsem měl domluvené focení portrétů na univerzitě UBC.

Vancouver je veliké a zajímavé město. Už svojí polohou, prostředím, okolní přírodou, mrakodrapy, obchody a hlavně lidmi, kteří tu žijí. Rozlehlý kampus vysokých škol The University of British Columbia se nachází na západním cípu výběžku města Vancouveru hned vedle městské části West Point Grey. Na jihu se rozprostírá městská část Richmond a přes záliv je vidět na West Vancouver. Je potřeba chytnout autobus v centru/downtownu, kterým se člověk dostane na hodinu vzdálený University Hill.

Dorazil jsem na konečnou linku uprostřed kampusu a čekal na holčinu, s kterou jsem byl domluven. Po několika zprávách a telefonátech jsme se konečně našli a mohli vyrazit na zajímavá místa kampusu.

portrét Vancouver - Fotomáslo

Knihovna a studovna UBC

Hned u knihovny University of British Columbia: Library Special Collections Division a centrem pro učení Irving K. Barber Learning Centre se nacházejí zajímavé prostory. Do oka mi padly zajímavé minimalistické schody, prostor s jezírkem, fontánou nebo malé ostrůvky bambusů a keřů, jejichž listí hrálo podzimními barvami. Tady jsme nafotili hned několik projektů a nápadů. Od klasických portrétů až po náladové fotografie. Hezky jsme se zahřáli a rozfotili. Linky a úhlopříčky schodů se zábradlím ladili s kompozicí fotografií. Světlo nám přálo a povedlo se nám nafotit hned několik dobrých fotografií. Jako fotograf fotící modelku jsem byl spokojený s výsledky a tak jsme vyrazili na další místa.

portrét UBC Vancouver - Fotomáslo

Zahrada růží – UBC Rose Garden

Přemístili jsme se k nádherné zahradě růží – UBC Rose Garden. Samozřejmě kromě růží tu byly i jiné květiny, keře a okrasné trávy. Přesto, že už byl podzim v plném proudu, stále tu bylo k vidění a focení mnoho zajímavých květů a fotogenických rostlin. Zvládli jsme nafotit několik hezkých snímků s přístřeškem i růžemi. Šípková Růženka by nám jistě zaviděla. Využil jsem zídky, okrasné trávy a nakonec vyfotil nádherné náladové fotografie s modelkou. Takovéto melancholické snímky plné emocí jsou snem všech portrétních fotografů.

portrét UBC Vancouver - Fotomáslo

Společné fotografování s modelkou jsme zakončili na zahradou kde jsou nádherné výhledy na záliv a hory tyčící se v dálce. Nádherné a kontrastní žluté květy odrážely dobré světlo a s modelkou jsme se při focení hezky vyřádili. Focení portrétů na univerzitě UBC ve Vancouveru jsem zakončil v občerstvovacím zařízení uprostřed kampusu, kde jsem sehnal úžasné jídlo, které jsem si vzal s sebou do Stanley Parku, kam jsem hned poté zamířil.

Leave a comment


Warning: Unknown: open(/data/web/virtuals/129031/virtual/session/sess_480dc781a9b973470f4271e9bdfb8a4e, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/data/web/virtuals/129031/virtual/session) in Unknown on line 0