Warning: session_start(): open(/data/web/virtuals/129031/virtual/session/sess_94a61510640bb15a7fab5c99c40b11a4, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /data/web/virtuals/129031/virtual/www/domains/fotomaslo.cz/wp-content/plugins/visual-portfolio/classes/class-get-portfolio.php on line 25

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /data/web/virtuals/129031/virtual/www/domains/fotomaslo.cz/wp-content/plugins/visual-portfolio/classes/class-get-portfolio.php:25) in /data/web/virtuals/129031/virtual/www/domains/fotomaslo.cz/wp-content/plugins/visual-portfolio/classes/class-get-portfolio.php on line 25
Fotovýlet do Hradce Králové za semifinalistkou České Miss 2017 Klárou do Hradce Králové - FotoMaslo - fotograf
fotograf Fotomáslo - focení s Česká Miss Hradec Králové

Se semifinalistkou České Miss 2017 Klárou jsme přemýšleli co a jak vyfotografovat. Ateliér v Hradci pro nás není. Další místa v nedohlednu. Pak mě napadla smělá myšlenka. A Klára souhlasila.

Vysvětlil jsem Kláře, že bysme to fotografování mohli vzít za jiný konec. Žádné cvakání v zavřeném ateliéru. Prostě si udělám fotovýlet do Hradce Králové. Fotit budeme cestou na různých místech. A všechny fotky budou tak trošku dokument cestování. Takový příběh z putování Hradcem Králové. Prostě “fashion punk”.

focení portrétů a svateb - fotograf Fotomáslo

Kláře se nápad líbil a souhlasila. Udělali jsme si pohodové odpoledne a v průběhu odpoledne nafotili fotografie na různých místech. Je vtipné, že Klára pózuje při vystupování z vlaku. Fotovýlet z Prahy jsem si udělal já. Každopádně teď už víte čím jsem přijel na focení se semifinalistkou České Miss 2017.

focení portrétů a svateb - fotograf Fotomáslo

Samozřejmě nemohou chybět fotografie z nádherné budovy nádraží postavené v duchu moderního klasicismu. Úžasné velkoformátové vitráže nám poskytly perfektní osvětlení scény i modelky. Dokonce jsem v budově našel nástěnné panely s výjevy z děl mistra Aloise Jiráska.

focení portrétů a svateb - fotograf Fotomáslo

Ten den byla docela zima. Z původního plánovaného focení v ulicích Hradce Králové trošku sešlo. Zamířili jsme do nového obchoďáku. Hned jsme zabrali největší plácek před eskalátory pod velkými světelnými panely, které nádherně rozptylovaly světlo. Zkušený fotograf by to nazval “surový fashion”. Kolem chodili lidi, ochranka, běhali děti a my tam blbnuli na dlažbě. Zkusili jsme i jiná patra a zákoutí obchodního domu Aupark.

focení portrétů a svateb - fotograf FotomásloPříprava byla minimální vzhledem k nedostatku času, o to víc jsme byli aktivní a pohodový během fotovýletu. Zkusili jsme zajít do blízké prodejny instalatérských potřeb a zeptat se na  možnost fotografování v prostorech prodejny pro Českou Miss 2017. Ochotná paní prodavačka zavolala šéfovi (přímo obchodnímu řediteli firmy) a vysvětlila vše co jsem ze sebe vysoukal já. Šéf souhlasil. Navíc nás poslal do vedlejšího specializovaného showroomu s koupelnovým vybavením. Úžasné.

focení portrétů a svateb - fotograf Fotomáslo

Připadali jsme si jako “Alenka v Říši divů”. Velice ochotný personál na nás již čekal. Mohli jsme si projít obě patra a vybrat si  na fotografování sprchový kout, luxusní stěnu s umyvadlem a zrcadlem nebo stěnu se třemi záchody. Teď už si dělám srandu. Vlastně nedělám. Tu stěnu tam vážně mají. Bylo toho tam opravdu mnoho. Jen se trošku bojím, že jsme tam byli přesčas.

focení portrétů a svateb - fotograf FotomásloNakonec jsme ještě skočili do podchodu. Ať máme taky nějakou fotku “z ulice”. Světlo bídné. Ale jednu fotku máme na závěr našeho fotovýletu po Hradci Králové. Nu a protože je svět malý, potkal nás tu kamarád. Takže nakonec jsem doplnil pitný režim ve Vulkánu. Cesta vlakem ubíhala jako pívo ve sklenici. Sundal jsem si boty. Vlak zastavuje. Říkám si, “To by mohl být ten Chlumec,” a kouknu z okna. “Praha – Libeň,” mráz mi projel tělem. Skáču do bot. Beru bundu. Šahám po čepici. Nesmím zapomenout půjčenou knížku o Sudkovi. Ještě se otáčím pro batoh. A běžím sloním cvalem uličkou ke dveřím. Skáču z vlaku na peron jako africká koza a v letu se ptám průvodčího, “Praha – Libeň?” “Áno,” odpověděl, nastoupil a hned se dveře zavřely. Uf, to byl panečku odpolední fotovýlet do Hradce Králové.

focení portrétů a svateb - fotograf Fotomáslo

Fotovýlet do Hradce Králové a focení pro Česká Miss

Je mi jasné, že tato naše fotografická série je pro Českou Miss 2017 nestandardní. Nebojím se říct, že punková. S jednou zrcadlovkou a jedním objektivem bez světel, odrazek a blesků měl fotovýlet nádech tvůrčího elementu v daný moment, na daném místě a pouze s tím světlem, které tam bylo. Moc rád bych se umístil ve fotosoutěži. Rád bych jel na slovensko pomáhat fotit a okoukávat jak to dělají jiní. Jenže je tu mnoho velmi schopných fotografů. No nic, zpátky na zem. Určitě mi tento fotovýlet dal mnoho. Jak na přípravu, tak na akční přístup a snahu něco vytvořit.

fotograf Fotomáslo - focení Česká Miss Hradec Králové

Tímto bych rád poděkoval salónu BelleSanté za přípravu vzhledu modelky. Kláře samotné za líčení. Dále chci poděkovat ochotným a profesionálním zaměstnancům firmy Koupelny Triker. Také děkujeme obchodnímu řediteli firmy Koupelny Triker panu Aubusovi, který nám vyšel vstříc a poskytl prostory prodejny k nafocení propagační fotografie modelky soutěže Česká Miss 2017.

 

 

 

Leave a comment


Warning: Unknown: open(/data/web/virtuals/129031/virtual/session/sess_94a61510640bb15a7fab5c99c40b11a4, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/data/web/virtuals/129031/virtual/session) in Unknown on line 0